Jeden z najbardziej rakotwórczych produktów – przestań go jeść!

0
84
parowki produkcja

Czy spodziewałeś się, że jeden z najpopularniejszych produktów ostatniej dekady, uwielbiany przez setki milionów ludzi i lansowany przez międzynarodowe koncerny jest ekstremalnie szkodliwy dla Twojego zdrowia?

Z pewnością też nie wiesz, że hot-dogi nie pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, tylko z Niemiec. Za wielką wodę zostały przywiezione przez niemieckich imigrantów i do dziś są tam jednym z najpopularniejszych posiłków. Każdego lata amerykanie zjadają blisko 7 miliardów hot-dogów! Niezły biznes, co? Niestety najprawdopodobniej większość z nich nie ma pojęcia jak bardzo szkodzą zdrowiu.

Parówki na hot-dogi są robione z kurczaka, wieprzowiny oraz wołowiny(oczywiście najgorszego sortu). Podczas procesu produkcji są ze sobą mechaniczne mieszane i otrzymują „małe” gratisy w postaci: pozostałości zwierzęcych – nóżki, pazury, skórki, tłuszcze. Wszystko to wrzucone do jednego kotła wraz solą, syropem skrobiowymhttps://www.youtube.com/watch?v=KVLVIyuLYWI i resztą chemicznych dodatków  tworzą słynne parówki.

Jak podają ostatnie badanie naukowców z Uniwersytetu Hawajskiego przetworzone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowie – podnosi ryzyko wystąpienia raka trzustki do nawet 67%!

Zobacz poniższe video i dowiedz się więcej o procesie produkcji parówek:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here