Jak przyspieszyć metabolizm naturalnie?

0
155

Choć w głównej mierze za przemianę materii i metabolizm są odpowiedzialne nasze geny, to istnieją naturalne sposoby na ich przyspieszenie. Dorzuć do swojej codziennej diety kilka sprawdzonych produktów, aby pozbyć się zbędnych kilogramów.

  1. Białka jajek.co na metabolizm

    Białka jajek bogate są w witaminę D oraz proteiny. Ponadto jak twierdzi naukowiec David Grotto zawarte w nich aminokwasy rozgałęzione(BCAA) znacznie przyspieszają przemianę materii.

 

2. Chude mięso.

chude mieso

Chude mięso nie posiada niepotrzebnych dla naszego organizmu ścięgien i żył, dlatego dostarcza dla naszego organizmu najwięcej białka i żelaza ze wszystkich rodzajów mięs. Spożywaj od 3 do 4 porcji produktów bogatych w żelazo dziennie, takich jak: kurczak czy płatki pełnoziarniste.

3. Woda.

woda

Picie zimnej wody zmusza nasze ciało do jej ogrzania, przez co spalamy zbędne kalorie.

4. Papryka chili.chili

Papryka chili zawiera kapsaicyne – związek chemiczny odpowiedzialny za jej ostry smak, który jest niezwykle pomocny w procesie przemiany materii. Ponadto papryka chili jest także niespodziewanym źródłem witaminy C.

5. Kawa.

Kawa

Zawarta w kawie kofeina stymuluje proces termogenezy, przez co organizm wytwarza ciepło w celu utrzymana stałej temperatury ciała i spala kalorie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here