10 symptomów raka. Nie lekceważ ich!

0
77
10 symptomow raka

Rak jest chorobą siejącą spustoszenie w naszym organizmie, która atakuje z zaskoczenie i niestety często bardzo skutecznie. Aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się i jego skutkom ubocznym należy jak najszybciej wykryć jego objawy, które mogą być bardzo łatwe do przeoczenia. Z pozoru zwykle zmiany skórne lub nawet gorsze samopoczucie mogą być początkiem bolesnej choroby.

Rozpoznaj zawczasu 10 symptomów rozwijającego się raka w twoim ciele i ciesz się zdrowiem.

1.Guz pod skórą.

Regularne badanie i przeglądanie własnego ciała jest zazwyczaj bardzo często najlepszym sposobem wykrycia zmian podskórnych.

Wprowadź do swych nawyków regularne badanie dotykiem własnego ciała, szczególnie w okolicach piersi, jąder, pach, gardła i brzucha. Samobadanie może pomóc wykryć zmiany rakowe, jeszcze przed rozwinięciem się go do niebezpiecznych rozmiarów.

2. Swędząca skóra.

Nasze ciało traktuje raka jak bakterię. System immunologiczny zwalcza go dzięki leukocytom, które są podstawowym elementem układu odpornościowego. Podczas ich walki z komórkami rakowym jako efekty uboczne mogą pojawić się: zaczerwienienia na skórze, ciepłe miejsca, swędzenia skórne.

3. Rany nie do wyleczenia.

Jeśli masz ranę na powierzchni skóry, która goi się od dłuższego czasu to oznaka, że rak może się rozwijać w Twoim ciele. Powinieneś poprawić higienę osobistą oraz rozważyć badanie krwi.

4. Guz na ustach lub języku.

Ponownie powinieneś często przeglądać swoje ciało. Jeśli zobaczysz kolorowy guzek, przypominający opryszczkę na ustach lub języku natychmiast udaj się do lekarza.

5. Problem z przełykiem lub utrata apetytu.

Nie powinieneś puszczać płazem żadnych problemów trawiennych. Nasze ciało potrzebuję każdego dnia wielu składników odżywczych, a ich brak może spowodować osłabienie funkcji ochronnych.

6. Problemy z oddawaniem moczu.

Zmiany w kolorze, zapachu, gęstości twojego moczu są bardzo negatywnymi przesłankami. Ponadto oddawanie krwi z moczem jest bardzo wysoce prawdopodobne z rakowymi zmianami w wewnątrz twojego ciała.

7. Krwawienie.

Praktycznie każde niespodziewane krwawienie z naszego ciała powinno zostać poddane natychmiast badaniu lekarskiemu.

8. Wrażliwość jelit.

Należy zwrócić uwagę na każde odchyły od normy w stolcu, zwłaszcza jeśli zauważy się krew w okolicach odbytu. Oprócz tego niepokojącymi sygnałami mogą być: ból przy wydalaniu, bardzo jasny lub ciemny kolor stolca.

9. Zmiany w głosie.

Rak krtani może być przyczyną zmian w Twoim głosie – inny niż zazwyczaj ton i barwa głosu.

10. Kaszel.

Niewinny codzienny kaszel może być także oznaką raka. Jeśli występuje on z innego powodu niż grypa lub przeziębienie udaj się natychmiast do lekarza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here